Pályázati felhívás
Debreceni Egyetem Épületgépészeti Alapítvány Pályázati felhívása 2021 (határidő: 2021.09.16)
Újdonságok a mérnökképzésben
Gyakorlat-orientált digitális tananyagok készítésével, nyelvtanfolyamokkal, valamint a hátrányos helyzetű hallgatók mentorálásával segíti pályázati forrásból a Debreceni Egyetem Műszaki Kara a mérnökhallgatók sikeres diplomaszerzését.
31 aug
Tudományos titkok éjszakája
Rekordszámú, az intézmény által képviselt valamennyi tudományterületet bemutató programmal várja négy városban a tudomány iránt érdeklődőket szeptember 24-én, pénteken a Kutatók éjszakáján a Debreceni Egyetem.
26 aug
Újabb labor a Műszaki Karon
A hallgatók gyakorlatorientált képzését segítő Plastic-Form & AD Plastik Fröccsöntő Szerszámtervezési Laboratóriummal gyarapodott a Debreceni Egyetem Műszaki Kara. Az új egységet augusztus 25-én avatták fel a kar Ótemető utcai campusán.
24 aug
ÚNKP - ösztöndíj a kiválóknak
Több mint 300 millió forint ösztöndíjat nyertek a Debreceni Egyetemről benyújtott sikeres pályaművek az Új Nemzeti Kiválóság Program 2021-2022-es tanévre meghirdetett pályázatain.
29 júl
Épül a Szárító Műhely
Közösségi teret alakít ki a Debreceni Egyetem a Műszaki Kar Építészmérnöki Tanszékének kezdeményezésére a debreceni Szombathi István utcai egykori Tímárház szárító épületében. A felújítás várhatóan a tanév kezdetére készül el.
12 júl
Megtartották az utolsó tanévzárót
Idei harmadik, egyben utolsó tanévzáró ünnepségét tartotta a Debreceni Egyetem a Nagyerdei Stadionban. Szombaton az Egészségügyi-, a Fogorvostudományi-, a Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai-, a Gyógyszerésztudományi-, a Műszaki-, valamint a Népegészségügyi Kar végzősei búcsúztak.
09 júl
Együtt a jövő mérnökeiért
Kihelyezett Mechatronikai Tanszéket hoz létre a Debreceni Egyetem Műszaki Kara és az NI, új fejezetet nyitva ezzel az egyetem és az amerikai vállalat együttműködésében. Az erről szóló megállapodást július 8-án, csütörtökön írták alá az intézmény és a cég képviselői.
07 júl
Bejegyezték az egyetemi alapítványt
Nyilvántartásba vette a DE fenntartásáért és működéséért felelős Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítványt a bíróság. A Debreceni Törvényszék döntésével újabb fontos szakaszához ért az egyetemi modellváltás folyamata.
02 júl
Díjazott diákok a MK-n
Kiemelkedő teljesítményt nyújtó hallgatóit jutalmazta a Debreceni Egyetem Műszaki Kar dékáni vezetése. A július 1-én, csütörtökön az Ótemető utcai campus kari tanácstermében rendezett házi ünnepségen harmincheten vettek át elismerő oklevelet.