Új egyetemi professzorok a DE-n
Tizenkét egyetemi tanárral gyarapodott a Debreceni Egyetem professzori gárdája. A köztársasági elnök szeptember 1-től 9, november 1-i hatállyal pedig 3 új kinevezésről döntött – adta hírül a Magyar Közlöny.
Hiánypótló képzés a Műszaki Karon
Tizenhét hallgató részvételével indult el a Magyarországon egyedülálló, de világviszonylatban is hiánypótlónak számító új szakirányú továbbképzési szak a Debreceni Egyetem Műszaki Karán. Az első előadást a témakör nemzetközileg is elismert szakemberei tartották.
Informatikai szolgáltatópont a MK-n
Számítástechnikai támogató- és szolgáltató pontot alakítottak ki a Debreceni Egyetem Műszaki Karának könyvtárában, ahol informatikai problémával kapcsolatos kérdéseikre kaphatnak választ a magyar és külföldi hallgatók, valamint az oktatók.
24 szep
Közösen az együttműködésért
„A KKV-k és start-upok jelen kihívásai az üzleti folyamatokban” címmel rendezett szakmai tanácskozást az Open Innovation Hungary és a Debreceni Egyetem (DE) Műszaki Kara csütörtökön a thyssenkrupp Components Technology Hungary Kft. debreceni telephelyén.
23 szep
Dobogós a DE MK Motorsport csapata
A tavalyi nehézségekkel tűzdelt bemutatkozás után ősszel sikerrel tért vissza, és dobogós helyen zárta legutóbbi versenyét a Debreceni Egyetem Műszaki Karának Motorsport csapata a Magyar Nemzeti Autósport Szövetség (MNASZ) által hirdetett Országos Szlalom Bajnokságban.
15 szep
A digitális oktatásról
A Debreceni Egyetem hallgatói elégedettek az intézmény e-learning rendszerével. Ez derült ki a Gazdaságtudományi Kar által kezdeményezett intézményi felmérésből, amelyben a 2019/20-as tanév II. félévében, a járványhelyzet miatt bevezetett digitális oktatásról kérdezték a diákokat.
09 szep
Bolyai-ösztöndíj fiatal kutatóknak
A Debreceni Egyetem tíz fiatal kutatója folytathatja tudományos munkáját a Magyar Tudományos Akadémia Bolyai János Kutatási Ösztöndíjának támogatásával. A nyertesek listáját a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) honlapján hozta nyilvánosságra.
01 szep
Pályázati felhívás - EFOP-3.6.1-16-2016-00022 „Debrecen Venture Catapult Program"
Pályázati felhívás: A jövő tudósai – fiatal kutatói támogatás 2.4.2. DE MK-val munkaviszonyban álló fiatal kutatónak minősülő munkavállalók részére
31 júl
Pótfelvételi – vár a Debreceni Egyetem!
Augusztus 9-én éjfélig lehet jelentkezni a pótfelvételi eljárásban meghirdetett, szeptemberben induló képzésekre. Újdonság, hogy – eltérően az előző évek gyakorlatától – több képzési területen állami ösztöndíjas szakok is választhatók.
24 júl
Stadionos évzáró két percben
A diplomaosztók legemlékezetesebb pillanatait örökítette meg a Debreceni Egyetem Multimédia és E-learning Technikai Központja. A rendhagyó tanévzárók eseményeit rövid klipbe sűrítették.