Specializáció választás 2021
Legyél Te is épületgépész! - Gépészmérnöki alapszakon a választott specializációról az I. évfolyam 2. félévében kell döntést hoznia a hallgatónak.
Online konferencia virtuális kiállítással
Szakmai tanácskozással, a kar intézeteinek, tanszékeinek bemutatkozásával és a résztvevő cégek virtuális kiállításával rendezte meg március 31-április 1-én „Az ipar napjai Debrecenben” című közös online konferenciáját a város és a Debreceni Egyetem (DE) Műszaki Kara (MK).
31 már
Épületgépészeti előadások
HELIOS Kft., IMI HYDRONICS Engineering, GRUNDFOS KFT., BELIMO m.b.H., Rosenberg Kft., Testo Kft.
24 már
Az ipar napjai Debrecenben
A Műszaki Kar képzési terveivel, a város gazdasági elképzeléseivel, valamint a nagyvállalatok nyújtotta lehetőségekkel is megismerkedhetnek az érdeklődők március 31-én és április 1-én a Debreceni Egyetem (DE) és a városi önkormányzat közös online rendezvényén.
23 már
A NeurotechEU kérdései
Az idegtudományok előtt álló problémák megoldásához keres partnereket a NeurotechEU projekt. Az új ipari megoldások és technológiák kifejlesztésében érdekelt kutatók és cégek kérdőív kitöltésével vehetik fel a kapcsolatot a projekt munkatársaival.
17 már
Kitüntetések az egyetem dolgozóinak
Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc évfordulója alkalmából a Debreceni Egyetem vezetése idén is több mint száz munkatársát részesítette kitüntetésben. A most odaítélt Kiváló Dolgozó és Rektori Elismerő Okleveleket a járványhelyzet miatt később adják át.
16 már
Kitüntetések a nemzeti ünnepen
A Debreceni Egyetem több kiváló oktatója és munkatársa részesült elismerésben a március 15-i nemzeti ünnep alkalmából. A legmagasabb állami kitüntetéseket Magyarország köztársasági elnöke adományozza. A járványhelyzet miatt a most odaítélt kitüntetéseket csak később vehetik át a díjazottak.
12 már
Infrastrukturális beruházások a MK-n
Jelentős beruházások, fejlesztések kezdődnek 2021-ben a Debreceni Egyetem (DE) Műszaki Karán, ahol állami támogatással új épületszárnyat alakítanak ki és megújulnak a már meglévő épületrészek, valamint gyarapodik az eszközpark is.
05 már
Mobilitás a járvány idején
A járványügyi helyzetben is tanulhatnak külföldön a hallgatók, illetve szakmai gyakorlatot is szerezhetnek a mobilitás révén. Meghirdették a 2021-2022-es tanévre vonatkozó Erasmus+ pályázatait, az Európai Unió tagállamai mellett összesen 33 ország vesz részt a programban.
02 már
A motorsportba is belépett a DEAC
Új szakosztállyal bővült a Debreceni Egyetem sportklubja. A napokban alakult meg a motorsportszakosztály, mely az idei versenyszezonban már DEAC Motorsport néven indul a különböző bajnokságokban és futamokon.