06 feb
Felvételi 2020: újdonságok a DE-n
A Debreceni Egyetem oktatási kínálatáról, az idei újdonságokról, az egyre népszerűbb műszaki szakokról, az általános felvételi eljárás kiegészítéséről és a leendő hallgatóknak fontos határidőkről tartott tájékoztatót az intézmény vezetése.
05 feb
Angolul is a betegek szolgálatában
A magyar után már az angol nyelvű verziója is letölthető a Debreceni Egyetem egyedülálló egészségügyi applikációjának. Az UD Mediversity appon keresztül mostantól a külföldi betegek számára is elérhető a telefonkönyv, a szakrendelés- és orvoskereső is.
30 jan
Már járműmérnöknek is jelentkezhetsz
Két képzéssel bővült a Debreceni Egyetem kínálata, amelyeket tartalmaz a most megjelent felsőoktatási felvételi tájékoztató kiegészítése. Újonnan választható a járműmérnöki szak, a vidékfejlesztési agrármérnöki képzés pedig Nyírbátorban is elérhető.
22 jan
Mérnökképzés a jövő gazdaságának
Folyamatosan megújuló képzéssel, 8 alap- és 8 mesterszak, valamint több szakirányú továbbképzés széles kínálatával várja leendő hallgatóit a Debreceni Egyetem Műszaki Kara.
17 jan
Az MTA doktora lett Dr. Kalmár Ferenc
2019. december 5-én felavatták a Magyar Tudományos Akadémia új doktorait Budapesten.
17 jan
BSc záróvizsga 2019/2020/1
Záróvizsga és szakdolgozat információk.
16 jan
Legyél Te is épületgépész! - Nyílt nap a Műszaki Karon
2020. január 16-án nyílt napot rendez a Műszaki Kar. Bemutatkozik az Épületgépészeti és Létesítménymérnöki Tanszék.
16 jan
Nyílt nap a Műszaki Karon
Több száz középiskolás vette birtokba csütörtökön a Debreceni Egyetem Műszaki Karának előadótermeit. Az Ótemető utcai campuson nyílt napra várták a leendő hallgatókat.
Diehl Design díjátadó a Műszaki Karon
3D technikát alkalmazó tervezőversenyt hirdetett a Debreceni Egyetem Műszaki Karának alap- és mesterszakos hallgatói számára „Diehl Design Competition" címmel a kar stratégiai vállalati partnere a Diehl Aviation Hungary Kft.
Indulhat a járműmérnök képzés!
A következő tanévtől járműmérnököket is képezhet a Debreceni Egyetem Műszaki Kara. Az új szak indítását támogatta a Magyar Akkreditációs Bizottság.