22 jan
Mérnökképzés a jövő gazdaságának
Folyamatosan megújuló képzéssel, 8 alap- és 8 mesterszak, valamint több szakirányú továbbképzés széles kínálatával várja leendő hallgatóit a Debreceni Egyetem Műszaki Kara.
17 jan
Az MTA doktora lett Dr. Kalmár Ferenc
2019. december 5-én felavatták a Magyar Tudományos Akadémia új doktorait Budapesten.
17 jan
BSc záróvizsga 2019/2020/1
Záróvizsga és szakdolgozat információk.
16 jan
Legyél Te is épületgépész! - Nyílt nap a Műszaki Karon
2020. január 16-án nyílt napot rendez a Műszaki Kar. Bemutatkozik az Épületgépészeti és Létesítménymérnöki Tanszék.
16 jan
Nyílt nap a Műszaki Karon
Több száz középiskolás vette birtokba csütörtökön a Debreceni Egyetem Műszaki Karának előadótermeit. Az Ótemető utcai campuson nyílt napra várták a leendő hallgatókat.
Diehl Design díjátadó a Műszaki Karon
3D technikát alkalmazó tervezőversenyt hirdetett a Debreceni Egyetem Műszaki Karának alap- és mesterszakos hallgatói számára „Diehl Design Competition" címmel a kar stratégiai vállalati partnere a Diehl Aviation Hungary Kft.
Indulhat a járműmérnök képzés!
A következő tanévtől járműmérnököket is képezhet a Debreceni Egyetem Műszaki Kara. Az új szak indítását támogatta a Magyar Akkreditációs Bizottság.
Az MTA új doktorait köszöntötték
Kiemelkedő tudományos kutatói munkásságukért 73-an, köztük a Debreceni Egyetem öt oktatója vehette át az MTA doktora cím megszerzését tanúsító oklevelet december 5-én a Magyar Tudományos Akadémia Székházának Dísztermében.
Zöld út a járműipari fejlesztéseknek
Megkezdődhet a Debreceni Egyetem járműipari képzéseihez kapcsolódó infrastrukturális fejlesztések előkészítése. A program keretében megújul a Műszaki, illetve a Természettudományi és Technológiai Kar épülete, valamint egy új járműipari laboratóriumot is kialakítanak.
Kezdődnek a téli diplomaosztók
Az Általános Orvostudományi Kar végzőseinek ünnepségével hétvégén megkezdődnek a Debreceni Egyetem téli diplomaosztói, amelyeken 9 kar csaknem 1700 végzőse veheti át oklevelét.