Elindult a keresztféléves felvételi
A 2021-es keresztféléves felsőoktatási felvételi eljárásban a Debreceni Egyetem hat kara kínál továbbtanulási lehetőséget a jelentkezőknek. A 2022 februárjában induló felsőoktatási képzésekre október 15-től lehet jelentkezni.
Jelentkezz az Országos Logisztikai Csapatbajnokságra!
Nagyvállalatok Logisztikai Vezetőinek Klubja Közhasznú Egyesület nappalis BSc és MSc képzésesek számára csapatversenyt hirdet!
Kinevezték az egyetem új professzorait
A Debreceni Egyetem 12 új professzora is átvehette egyetemi tanári kinevezését az Innovációs és Technológiai Minisztérium felsőoktatásért, innovációért és szakképzésért felelős államtitkárától a kedden, Budapesten rendezett ünnepségen.
Újabb THE-rangsorban az egyetem
Első alkalommal került fel a Debreceni Egyetem a Times Higher Education informatikai tematikus ranglistájára, amelyen a 601-800. helyet szerezte meg. A mérnöki tudományok területén pedig a 801-1000-es kategóriába került az intézmény a szerdán publikált rangsorban.
Autóipari partnerek az egyetemen
A Debreceni Egyetemre látogattak a világ egyik legnagyobb buszgyártó vállalata, a Daimler képviselői. A járműgyártó az együttműködés lehetőségeiről egyeztetett partnerével, az Inter Traction Electrics Kft-vel, az ITK Holding leányvállalatával. A megbeszélések keretében találkoztak a DE vezetőivel.
stUDinnovate Innovációs Ösztöndíj Program
A Debreceni Egyetem Innovációs Ökoszisztéma Központja idén ősszel első ízben indítja stUDinnovate Innovációs Ösztöndíj Programját.
Stratégiai megállapodás az ITK-val
Százmillió forint értékű támogatói szerződést írt alá a Debreceni Egyetem és az ITK Zrt. Az együttműködés keretében a cégcsoport két Mercedes-Benz önjáró alvázat, valamint egy Mercedes-Benz személyautót ajánlott fel a Debreceni Egyetem és a Debreceni Szakképzési Centrum számára.
Egész éjjel kutattak
A legtöbben a látványos kémiai kísérletekre, a Műszaki Kar robotikai bemutatóira és a Nemzeti Oltóanyaggyár speciális szabadulószobájára voltak kíváncsiak a Kutatók Éjszakáján, a Debreceni Egyetemen, pénteken.
Maszkot fel!
Kötelező a szájat és orrot eltakaró maszk viselése 2021. szeptember 22-étől, szerdától kezdődően a Debreceni Egyetem valamennyi dolgozója és hallgatója részére munkaidőben és a tanítási időben az e tevékenységekre szolgáló helyiségekben, valamint a közlekedő és kiszolgáló helyiségekben.
Pályázati felhívás
Debreceni Egyetem Épületgépészeti Alapítvány Pályázati felhívása 2021 (határidő: 2021.09.16)